ABIP.pl logo

prowadzony przez:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku


BIP > Komunikat



Odpowiedź na pytanie do ogłoszenia o zamówieniu na świadczenie kompleksowych usług prawniczych

Włocławek, dnia 2018-04-30

 

Odpowiedź na pytanie do ogłoszenia o zamówieniu na świadczenie kompleksowych usług prawniczych

 

 

 

W pkt. 4.3 ogłoszenia i §2 ust. 2 projektu umowy Zamawiający wprowadził dla Zleceniobiorcy obowiązek „ obecności radcy prawnego lub adwokata,  o których mowa powyżej na dyżurach w siedzibie w ilości minimum 18 godzin tygodniowo co najmniej 3 dni przypadające od poniedziałku do piątku ( z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy).”

 

W porównaniu do dotychczasowych wymagań Szpitala , tj. dwóch dyżurów w tygodniu oraz pozostawania Zleceniobiorcy w pełnej dyspozycji Zleceniodawcy „pod telefonem” przez pozostałe dni robocze w faktycznie nieograniczonym zakresie czasowym ( min. 20 godzin/tygodniowo), ten nowy zapis zwiększa zakres tych obowiązków o 1/3,  a tym samym wpływa na odpowiednie zwiększenie wynagrodzenia za obsługę prawną o odpowiednio 30 %.

Czy mając na względzie, iż dotychczasowy sposób realizacji umowy ( 2 dyżury  w tygodniu ) w sposób wystarczający i optymalny zapewniał ochronę prawną Szpitala, kontakt Zleceniobiorcy z personelem Szpitala i jednocześnie pozostawiał Zleceniobiorcy czas na pracę merytoryczną na rzecz Szpitala – Zamawiający pozostawi dotychczasowy sposób realizacji umowy, mianowicie dyżury 2 dni  w tygodniu. Zwrócić należy uwagę, iż Szpital wymaga aby dyżury w siedzibie pełnione były przez radców prawnych, adwokatów – co wpływa wprost na zwiększenie kosztu obsługi, bez istotnej poprawy jakości tej obsługi, bowiem Zleceniobiorcy zostaje tym samym ograniczony czas na pracę merytoryczną,  w tym przygotowania się do licznych spraw sądowych, których stroną jest szpital.

Podkreślenia wymaga, iż Zamawiający wymaga :

- minimum 3 dyżury w tygodniu przez co najmniej 18 godzin/ tydzień,

- prowadzenie szkoleń – minimum 1 szkolenie na kwartał,

- pozostawania w dyspozycji Zamawiającego poza dyżurami przez co najmniej 20 godzin/tydzień,

- stawiania się w siedzibie Szpitala na każde wezwanie Zamawiającego także w święta i dni wolne od pracy,

- obsługi postępowań sądowych ( Bydgoszcz, Toruń, Włocławek), ze średnio 1- 2 dniami wokand w tygodniu.

Przy tak nieograniczonych wymaganiach czasowych,  w tym konieczności aż trzykrotnego dyżurowania w Szpitalu, osobom skierowanym do realizacji tego zamówienia praktycznie brak będzie czasu na pracę merytoryczną, która wykonywana jest faktycznie w kancelarii, w tym m.in. pracy nad postępowaniami sądowymi, pisania pism, sporządzania analiz opinii, opracowania szkoleń  itd. Dyżury ze swej istoty są przeznaczone na rozmowy z Dyrekcją, pracownikami szpitala, czynienie ustaleń faktycznych oraz kompletowanie dokumentów, załatwianie prostszych spraw.

Wprowadzanie kolejnych zobowiązań i ich niedoprecyzowanie, zupełnie zbytecznie wpływa na zwiększenie koszty obsługi prawnej Szpitala.

 

Mając na względzie powyższe zwracam się o wprowadzenie zapisu :  „obecności radcy prawnego lub adwokata,  o których mowa powyżej na dyżurach w siedzibie w ilości 12 godzin tygodniowo 2 dni przypadające od poniedziałku do piątku ( z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy).”

 

 

Zamawiający nie zmienia treści ogłoszenia i projektu umowy w powyższym zakresie.




strzałka do góry