BIP > Komunikat
Pomoc w formie posiłku udzielana jest :
- dzieciom w wieku przedszkolnym w formie dożywiania w przedszkolu
- uczniom do czasu ukończenia nauki w szkole ponadpodstawowej w formie dożywiania w stołówce szkolnej
- dorosłym korzystającym z usług świadczonych w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Kondratowicza 19 oraz osobom korzystającym z posiłków w jadłodajni
Pomoc w formie posiłku oraz zasiłku na zakup posiłku lub żywności przysługuje nieodpłatnie osobom lub rodzinom, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego, o którym mowa w art.8 ustawy o pomocy społecznej.
Pomoc realizowana jest w ramach rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.
Wymagane dokumenty
- wniosek osoby lub jej przedstawiciela ustawowego albo innej osoby działającej za zgodą osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela ustawowego
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość wnioskodawcy (do wglądu)
- dokumenty potwierdzające sytuację życiową, w tym dochodową, osoby ubiegającej się o pomoc
Miejsce złożenia dokumentów
Siedziba MOPS w Pile, ul. Kwiatowa 5, kancelaria – parter, tel. (67) 352 84 70
Złożenie wniosku drogą elektroniczną
- e-mail: mops@mops.pila.pl (zobacz: wymogi dla dokumentów elektronicznych)
- elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /mopspila/SkrytkaESP (zobacz: wymogi dla dokumentów elektronicznych)
- Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia
Opłaty
Wniosek nie podlega opłacie
Termin i sposób załatwienia
Wydanie decyzji administracyjnej poprzedzone jest przeprowadzeniem rodzinnego wywiadu środowiskowego. Wywiad przeprowadzany jest w terminie 14 dni roboczych od dnia powzięcia wiadomości o konieczności jego przeprowadzenia. W sprawach niecierpiących zwłoki, wymagających pilnej interwencji, wywiad przeprowadza się niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni roboczych od dnia powzięcia wiadomości o potrzebie przyznania świadczenia z pomocy społecznej. Wywiad przeprowadza się w miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej lub rodziny albo w miejscu jej pobytu. Celem tej czynności jest zdiagnozowanie sytuacji życiowej rodziny/osoby ubiegającej się o przyznanie pomocy, tj. jej sytuacji osobistej, rodzinnej, zawodowej, materialnej, zdrowotnej itp.Tryb oraz terminy załatwiania spraw określa kodeks postępowania administracyjnego.
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej, Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 sierpnia 2016 r. w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego, Kodeks postępowania administracyjnego.
Tryb odwoławczy
Od decyzji administracyjnej stronie przysługuje odwołanie, które wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Pile w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.