BIP > Deklaracja dostępności > Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.biuletyn.abip.pl/moprkonin.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Część dokumentów opublikowano jako skany lub PDF-y niedostępne cyfrowo. Niektóre wzory wniosków to linki zewnętrzne. Brakuje opisów alternatywnych zdjęć, część treści to grafiki, a niektóre elementy mają zbyt niski kontrast.
Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Data sporządzenia deklaracji dostępności:
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji dostępności:
Podczas przeprowadzanej samooceny skorzystano z dostępnego narzędzia: Test - European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że - poza elementami niedostępnymi wymienionymi powyżej - strona internetowa www.biuletyn.abip.pl/moprkonin/ spełnia wymagania w 100%.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, m.in.:
TAB – przejście do kolejnego elementu
SHIFT + TAB – przejście do poprzedniego elementu
HOME – przejście do początku strony
END – przejście do końca strony
PAGE DOWN – przejście jeden ekran w dół strony
PAGE UP – przejście jeden ekran w górę strony
ENTER – przejście do aktywnej treści
ESC – anulowanie podpowiedzi
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Za kontakt w sprawie dostępnośco cyfrowej odpowiada Przemysław Kasprzyk, pkasprzyk@moprkonin.lm.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu 63 24 99 607. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Obsługa administracyjno - biurowa w zakresie realizowanych zadań.
Budynek dwukondygnacyjny częściowo podpiwniczony z lat 70-tych (parter, piętro) w końcu lat ’90 adaptowany na pomieszczenia biurowe Ośrodka.
Dojazd do siedziby Ośrodka stanowi droga osiedlowa zespolona strukturą nawierzchni z terenem bezpośrednio przylegającym do budynku Ośrodka, stanowiąc jednolitą i jednorodną powierzchnię, wykonaną z betonowych elementów tworzących efekt plastra miodu. Nawierzchnia z lat 70-ych posiada wiele nierówności i ubytków mogących stanowić utrudnienia w poruszaniu się osób z różnymi dysfunkcjami.
Przed budynkiem znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami spełniające wymogi jeśli chodzi o wymiary i oznakowanie poziome.
Główna siedziba Ośrodka posiada dwa wejścia od ul. Przyjaźni:
Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy.
Umożliwiamy dostęp alternatywny - osoba może skorzystać ze wsparcia pracownika w zakresie np. umożliwienia dojścia w asyście pracownika do biura, w którym sprawa klienta zostanie załatwiona, możliwości obsługi klienta przez pracownika merytorycznego w pomieszczeniu (dostępnym architektonicznie).
Toalety znajdujące się na parterze i na piętrze nie spełniają warunków dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej - całodobowe miejsca schronienia dla osób i rodzin dotkniętych przemocą.
Budynek dwukondygnacyjny z lat około 70-tych, pomieszczenia Ośrodka zlokalizowane są na parterze budynku Żłobka Miejskiego w Koninie.
Dojazd do Ośrodka od ul. Staszica. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajdują się chodniki.
Przed budynkiem w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do zajmowanej przez Ośrodek części budynku brak miejsc parkingowych, w tym spełniających wymogi dostępności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Do pomieszczeń Sekcji znajdujących się na parterze prowadzi jedno wejście od ul. Staszica, do którego prowadzą schody oraz zwykły podjazd dla wózków.
Toalety nie spełniają warunki dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
Wąskie korytarze, dojścia, przejścia oraz drzwi wejściowe do pomieszczeń nie spełniają warunków dostępności.
Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynek czterokondygnacyjny, wyposażony w windę. Pomieszczenia Klubu Integracji Społecznej zlokalizowane są na parterze i posiadają odrębne, szerokie wejście.
Szerokie dojścia, przejścia, drzwi do pomieszczeń spełniające wymogi dostępności.
Dojazd do siedziby Klubu stanowi droga gruntowa utwardzona, w niektórych miejscach nierówna, co może stanowić niewielkie utrudnienia w poruszaniu się osób z różnymi dysfunkcjami.
Przed budynkiem w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do zajmowanej przez Klub części budynku wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych spełniające wymogi dostępności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Budynek jest wyposażony w windę.
Toalety spełniają warunki dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem.
We wszystkich budynkach można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
W budynkach brak oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku wypukłym, czy powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
W budynkach brak informacji na temat rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy.